PIEDZĪVO SEVI 30+, 40+, 50+

NOMETNES PIEAUGUŠAJIEM

ieskats & atziņas pēc pirmās nometnes (30+)

Mēs palēlinājām laiku uz 4 dienām, lai piedzīvotu – notikumus, viens otru, un, galvenokārt, sevi pašu. Bez priekšzināšanām vai profesionālajām lomām, pie dabas un savu laikabiedru lokā, izvēdināt galvu un ‘uzlādēt baterejas’. Uzdrošināties, ļauties, apzināties un piedzīvot! Mūsu ceļojuma liecinieki – darbnīcu vadītāji, Kurzemes meistari un mākslinieki, putni Kuldīgas vasaras debesīs un gaisa baloni, dīķītis rīta peldē un pastaiga mežā, plānās pankūkas, krāsas, dejas, sarunas un mēs paši.

Atziņas piedzīvojot & līdzpiedzīvojot...

Sajūta, ka kāds mans sapnis piepildās. Sapnis par iespēju palēnināt laiku, lai piedzīvotu sevi, mēģinot ko jaunu vai sen aizmirstu. Būt dabā un savu laikabiedru lokā, izvēdināt galvu un ‘uzlādēt baterijas’. Neierāmēties sociālajās vai profesionālajās lomās. Satikt un piedzīvot Sevi. Ar vieglumu! Pēc nometnes ir piepildīta un pateicības pilna sajūta dalībniekiem, kas uzticējās, paļāvās un iesaistījās. Bija patiešām plūstoši, sirsnīgi un emocionāli silti kopā.

Varu teikt  – pirmais eksperiments izdevies. Ar uzviju!Jau rezervejam nākošai vasarai 30+ piedzīvojumu ar sevi! Bet pirms tam satiksimies rudenī Alsungā pie mākslinieces Sanitas, pēc mūsu gatavajiem porcelāna darbiņiem...

Kāds man ziemā  jautāja – kāpēc Tu izdomāji ņemties ar tādām nometnēm? Un tobrīd man īsti nebij atbildes, izņemot, man bija tāda ideja un gribējās :). Šobrīd ir arī cita atbilde! Tik ļoti manos 30+ man  pašai būtu noderējusi tāda satikšanās – neformāla, ne-darba, ar laikabiedriem ne no sava “burbuļa”,  lai saprastu, cik esam līdzīgi un atšķirīgi savā dzīves gājumā, meklējumos, zaudējumos.

Ne visas atbildes varam iegūt no savu vecāku dzīves modeļiem un pieredzēm, ne visām pieredzēm katram  ir jāizbrien cauri, lai saprastu kādas lietas. Skaidrs, ka  katram sava dzīve dzīvojama,  pa savam, nav pareizi vai nepareizi, nav precīzi aprakstīts rezultāts, kā tam jāizskatās, bet ir dzīvošana. Es bieži šo esmu teikusi – Dzīve ir piedzīvojums! Un, ja varu šobrīd savos 50+  dalīties un palīdzēt kādam caur savu pieredzi, tad man tas ir vienkārši jādara!

Ja šī nometne atgādināja par paaudžu kopā būšanu, pieredzes došanu, saņemšanu, lai dzīvotu katrs savu pieredzi ar pateicību par to, kas mums jau ir... gaidu nākamās un to, ko piedzīvosim tad!

Šīs vasaras nometnes ir pilnas. Ja vēlaties tikties nometnē rudenī, ziemā vai nākamajā vasarā – rakstiet un rīkošu vēl! :)


Inga Pāvula, supervīzore, pieaugušo tālākizglītītbas eksperte, nometnes vadītāja

Foto: nometnes dalībnieki

Dalībnieku atziņas pēc nometnes

mācīties priecāties par mazām lietām un mirkļiem!
sapratu, ka esmu aizmirsusi – kā tas ir – priecāties!

atcerējos, ka man patīk dejot un tik sen tas nav darīts!

es biju domājusi, ka vajag atrast kustēšanos un vajag atrast radošumu. izpausmes. es biju domājusi, bet te pamēģināju un zinu, ko gribu darīt!
baudīju to veselīgo tukšumu galvā, kas ļauj vienkārši radīt
no bailēm un pretestības līdz izkustēšanai un prāta/ķermeņa atslābumam! galvā gaisīgs dullums un visām domām atvaļinājums uz kādu brīdi!
liekas, kas tur vat būt, paknibinoties ar krāsām, porcelānu, ar mezglošanu... bet notiek kaut kas daudz vairāk
tik ļoti var sagurt no plūšanas un ļaušanās procesam JA ikdienā visam ir mērķis, rezultāts, termiņš
kopš bērnudārza nebiju gulējusi diendusu, nebiju zīmējusi, veidojusi... liekas, esmu pārstartējusi programmu