#3: Parunāsim ar bērniem par Laimi?...Šodien!

Vakardien, nākot pāri pļavai no vakara peldes uz mājām, atmiņā uznira laiks sen, sen, ļoti sen atpakaļ, kad Žetona vakarā (vai kāda citā tik pat svarīgā vidusskolas pasākumā) man bija iedots norunāt Ārijas Elksnes dzejoli "Burve"...
Reiz ieradās Burve pie manis un teica: nāc izvēlies,vai gribi būt skaista vai gudra, kā teiksi,tā notiksies... Ak, Burve būt skaistai ir jauki un labi ir gudrai būt, es tomēr ne skaista, ne gudra, bet laimīgā vēlētos kļūt..."... apmēram tā.

Es vēl tagad atceros, ar kādam iekšēji fatālām skumjām es to dzeju uztveru... it kā tas tiešām būtu uzdevums man... izvēlēties! Labi, gudra es biju (par to skolā man teica un pašai šaubu nebija), skaista (nezin vai, nebij baigā puišu interese, un vispār, kāda tam nozīmē padomju laikos, ja esi gudra:) ) un tad tas "laimīga vēlētos kļūt". Kas tas tāds? Kā tas izskatās un kā to mēra?

Es zināju toreiz, kas tas nav, biju redzējusi, bet kā izskatās un kas ir "laimīga"? Man ir jāizvēlas, bet es pat nezinu, kas tas ir? Nu tādas padsmitnieces šaubas. 
Pēc tam es esmu šad un tad šo dzejoli publiski runājusi. Tā teikt, labs vēlējums, viedi vārdi, viegli atcerēties, kad vajag utml. Un vakar iedomājos, ka tikai šajā dzīves posmā beidzot varētu pa īstam to dzejoli norunāt. Ar tādu kā atskaiti tai Burvei pēc daudziem gadiem.

Patiesībā Gudrība un Skaistums nav jāizvēlas... tos mums dod līdzi vecāki un mēs varam lietot, izmantot, attīstīt vai arī aizlaist vējā, bet mūsu izvēle ir "kļūt/būt laimīgai". Es tagad varētu atbildēt tai Ingai 1983. gadā, ka "laimīgai kļūt", tas ir process, darbība, notikumi, rīcība, kustība, nevis stāvoklis, nosacījums, kaut kas konstants.

Rīt mana dzimšanas diena! Paldies par Gudrību un Skaistumu manai mammai tur debesīs un tētim tepat blakus! Esmu centusies izmantot lietderīgi :) Paldies manām meitām, "misijas bērniem" un citiem mīļajiem, ka esmu varējusi piedzīvot "laimīgai kļūt"!

Tā Inga tur tālajā 1983. gadā būtu gribējusi, lai kāds parunā ar viņu par laimi, ne jau solot vai biedējot, bet vienkārši pastāstot, kā tas ir justies laimīgi vai nelaimīgi.

Parunāsim ar bērniem par Laimi? Šodien!